Fruktodisain

Fruktodisain

Fruktodisaini töötuba on vahva ja loominguline võimalus lasta noortel lastel toiduga mängida. Kõik me teame, et inimesed söövad ka silmadega. Toiduga mängimine tekitab huvi uute toiduainete vastu ning meelitab ka kõige nirumad sööjad uusi asju proovima. Loominguline ja mänguline lähenemine ning toidust ilusate asjade meisterdamine aitab seega uute maitsete ja toitudega paremini sõbraks saada. Ja oi seda sädet silmades, kui oma kätega tehakse õunast kilpkonn, pirnist siil või paprikast lill!

Töötoas valmivad erinevad vahvad tegelased puu- ja köögiviljadest, mille lapsed hiljem ära süüa saavad!

FRUKTODISAINI TÖÖTOAS:

 • •Räägime, miks me vajame muu toidu kõrval ka puu-ja köögivilju
 • •Miks tuleks iga päev süüa vikerkaare värvides puu-ja köögivilju?
 • •Näitame erinevaid puu- ja köögiviljadest meisterdamise võimalusi
 • •Teeme puu- ja köögiviljadest sööma ahvatlevat kunsti

Meie töötubade eesmärk on sütitada noortes huvi toidu valmistamise vastu, jagades huvitavaid teadmisi toidu koostise ja söömise kohta. Lastele kokkamise õpetamine valmistab neid ette tervislikumaks, tervemaks ja kergemaks eluks. Peale toidu sisse vaatamist või ise käed külge panemist saab tervislik toit hoopis teise tähenduse.

Kaasahaarav töötuba sobib nii lapse sünnipäevale kui ka spordiklubidele, koolidele ja noortekeskustele, kes soovivad lastes uusi teadmisi kinnistada just käelise ja loomingulise tegevuse läbi.

***

Töötubades osalejate tagasiside:

“Biancale töötuba väga meeldis, eriti rääkis katsetest. Ta rääkis nii mulle kui ka kodus nii suure õhinaga, et sõi mozzarella juustu ja paprikat esimest korda. Ja salat oli väga hea. Ja kana maitses ka väga, seda ta emme käest kodus nõudiski. Super, tänud teile! Teie tegevus on väga tänuväärne.”
– Anneli

“Hammaste töötoa teema sobib väga hästi 5.klassi õpilastele, sest seda käsitleme tervise teema juures niikuinii. Peale töötoa lõppu said õpilased kuuldut kinnistada töövihiku ülesannet täites. Ettekanne oli väga huvitav, õpilased mõtlesid hoolega kaasa ning esitasid hoolega küsimusi. PowerPointi pildid aitasid õpilastel veelgi paremini teemast aru saada. Kõige põnevamad olid õpilaste jaoks katsed. Need näitasid kujukalt, kuidas mingi aine hammastele mõjub. Eriti tore oli, et õpilased said ka ise katsuda, vaadata, nuusutada. Tuuli sõbralik ja rõõmsameelne olek aitasid kaasa mõnusa õpikeskkonna loomisele ning elulised näited veelgi rohkem laste tähelepanu köita.”
– Liana, Nõo Põhikool

***

Töötoa juhendajad:

Tuuli Taimur ja Kärt Jalajas on Nutrilligenti toitumisnõustajad ja koolitajad, kes viivad laste kokkamise töötubasid läbi suurima hea meelega. Töötubades läbiviidavad katsed, toidud ja meisterdamised on nad ka oma lastega läbi teinud ning nendepoolse heakskiidu saanud. (tutvu lähemalt)

Muudame laste toiduvalikud tervislikumaks!


Küsi hinnapakkumist:

Nimi

E-mail

Teema

Sõnum

Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega


Vaata ka teisi teemasid:

Maitsete salapärane maailma

Magus mustkunst

Tervete hammaste saladus

Koik laste tootoad

Mõned tehtud töötubadest:

 

  • VK Rütmika
  • TUK
  • Võru Spordikeskus
  • Nõo Põhikool