Keefirismuuti

Sooja suvisesse aega sobib imeliselt vahepalana üks jahutav, värskendav ja toitainetest tulvil smuuti. Palaval päeval on sobilik smuuti põhjaks valida jahe keefir, millele saab soovi korral lisada marju külmutatud kujul. Keefiri kasutamisel smuutis on teisigi olulisi põhjuseid: selle toitaineline koostis on väga tervislik ning esindatud on kõik makro- ja mikrotoitained sobivas vahekorras.

Keefiri tarbimise märkimisväärne kasutegur tervisele tuleneb piimhappebakterite sisaldusest. Hapendatud piimatootena on keefiris sisalduvaid valke lihtsam seedida ning tavapiimaga võrreldes on selles vähem laktoosi.

Smuutisse lisatud linaseemned sisaldavad rikkalikult oomega-3-rasvhappeid ja kiudaineid. Ühtlasi on nad peamine allikas, millest saab fütotoitaineid, lignaane ehk antioksüdante. Linaseemned aitavad säilitada täiskõhutunnet, reguleerida isu ja vähendada magusaisu. Parim viis linaseemneid tarvitada on jahvatatuna,  sh tuleb arvestada, et jahvatatud kujul rääsuvad seemned kiiresti (ühe ööpäeva jooksul).

Vaja läheb:
  • 250 g keefiri (lisatud LGG piimhappebaktereid ja D-vitamiini)
  • 60 g mustsõstraid (külmutatud)
  • 60 g maasikaid
  • 60 g banaani
  • 10 g jahvatatud linaseemneid
Valmistamine:

Vala blenderisse keefir, lisa marjad ja banaan. Blenderdatud segusse puista värskelt jahvatatud linaseemned.

Seejärel serveeri ning naudi kosutavat jahutust!

1 portsjon ehk 440 g smuutit annab 300 kcal

Kui fermenteerimine tundub keefirismuutit juues põnev, vaata Rahvatervise Akadeemia blogist hapendamise kohta artikleid ning pane end kirja 2-päevasele koolitusele “Hapendatud toidud ja kääritatud joogid“.

keefirismuuti