Köögivilja teekond minu taldrikule

Hispaania tomatite ja maasikate varjukülgedest on juba piisavalt räägitud. Mis siin ikka kaua kiruda, tuleb ISE midagi paremaks muuta. Mõeldud, tehtud! Tartu Maheaialt sai renditud väike jupike maad (u 40m2) ja juba olidki näpud mullased.

Uudismaa pole naljategu

Maatükk anti kätte 25. aprillil ning kaevetööd võisid alata. Naadi- ja oraseväli nõudis oma- kokku umbes 10 tundi mõnusat füüsilist tööd. Seda loomulikult jupikaupa ning kuu aega hiljem sai lõpuks viimane mätas välja kaevatud. Vahepeal said esimesed seemnedki mulda pistetud ja hetkel võib juba elujõuliste taimede tärkamise üle rõõmustada. 🙂

Tootsi peenar

Aiamaast on kujunemas tõsine Tootsi peenar. Esiteks seetõttu, et tahaks kõikvõimalike taimede kasvatamist katsetada ja ühtlasi pidavat see ka erinevaid kahjureid paremini eemale peletama. Eesmärk on hakkama saada ilma igasuguste kunstlike väetiste, taimemürkide ja kahjuritõrjeta. Hetkel tundub, et kogu maailma teod on meie maalappidele maiustama kogunenud ja nendega kooselu saab ilmselt üheks toredaks väljakutseks.

Kutsun ka Sind jälgima, mis taimed mu maalapil suve jooksul tärkavad ja valmivad. Aegamööda annan teada, mida kõike olen saanud põske pista, millist hoolt taimed on vajanud ja mis kasu nendest erinevatest köögiviljadest meie kehale on. Selleks telli teavitus oma e-mailile (vt alla) või jälgi Facebooki lehte.

Kasvatagem ja söögem elusat toitu! 🙂

IMG_0983 IMG_1012 IMG_1037 IMG_1070

Registreeru toitumisnõustamisele