Uus aasta on käes ning esimene kuu hakkab juba läbigi saama. Kindlasti andsid paljud meist hulganisti uusaastalubadusi, kuna uue aasta algus tundub hea lävepakk oma elu ja harjumuste muutmiseks – olgu siis eesmärgiks kaalunumbri vähendamine, füüsilise vormi parandamine või lihtsalt tervislikuma eluviisiga alustamine. Kas sa tegutsed jätkuvalt oma eesmärgi nimel või oled juba alla andnud?

Järgmine motivatsioonipuhang oma kaal ja tervis käsile võtta võib tulla märtsis-aprillis, siis kui rannahooaeg paistma hakkab. Selline olukord võib ka aastast-aastasse korduma hakata. Lühiajaline ja kiire dieetitamine võib aga hoopistükis negatiivselt mõjuda. Järgnevalt toome välja mõningad punktid, kuidas saavutada hea vorm ning enesetunne nii, et see ka püsiks.

Dieedid ei toimi

Andnud uue aasta alguses lubaduse võtta jaanipäevaks või aasta lõpuks alla mitu head kilo, kiputakse väga pingsalt jälgima mõnda dieeti või lihtsalt teadmatusest oma toitumist liiga piirama. Erinevaid dieete on väga palju, mis kõik lubavad garanteeritud kaalulangust. Enamasti õnnestubki neid jälgides mõni kilo kaalust alla saada. Sõltuvalt dieedist võib aga peagi tüdimus tekkida ning kindlasti on meile tuttavad olukorrad, kus dieedi lõppedes tavapäraselt sööma hakates tulevad kadunud kilod kiiresti koos mõne lisakiloga tagasi. Kiirel kaalulangetamisel on erinevaid varjukülgi, kuid sageli ei mõelda sellele, mille arvelt kilod kadusid. Näljutades (ja liigses energiadefitsiidis) kaotatakse kaalu ka lihaste ning vedeliku arvelt, mida tuleks aga jätkusuutlike tulemuste nimel vältida. Rääkimata sellest, kui paljudest erinevatest ainetest ja vitamiinidest võib meie organismil näljutamise tagajärjel puudus tekkida, mõjutades ka organismi hormonaalsüsteemi tasakaalu. Pidevad isud, meeleolukõikumised, väsimus jms. Spordiga tegelevad inimesed teavad, et kaalunumbrist olulisem on tegelikult rasvaprotsendi vähendamine. Lõppude-lõpuks ei ole oluline vaid kaalunumber vaid ka enesetunne, välimus ning tervis!

Püsiva tulemuse saamiseks tee tervislikust toitumisest elustiil!

Kinkekaart_toitumisnoustamine