toit näppude vahele
Toit näppude vahele!

Meie pere beebi on pehme ja püreestatud toiduga tuttav juba mõned kuud. On näha, et söömistegevus ja toit pakub talle põnevust ning naudingut: laps on rahulolev. See tegelane pistab nahka alati kõik, mis talle ette anda ja tihtipeale sööks rohkemgi.

Millal on õige aeg?

Kui vaadata selle 7-kuuse beebipoisi füüsilist arengut, tundub olevat õige aeg ka veidi tahkema toiduga alustada. Laps istub söögitoolis kindlalt ja kontrollib oma keha, näpud haaravad kõike, mis ette juhtub, ning asjad liiguvad ühest käest teise täitsa edukalt. Püreestatud toitu suudab ta mäluda, keelega suus keerutada ja ilma kurku tõmbamata alla neelata.

Millest alustada?

Alustada oleks hea just selliste köögiviljadega, mis lapsel näppude vahel püsivad. Ja mis toit saabki selleks paremini sobida, kui alati kõneainet pakkuvad brokoli ja lillkapsas. Aurutatud või kergelt keedetud viljad on piisavalt pehmed, et laps neid igemetega ampsata saaks, samas piisavalt tugevad, et näppude vahel ei pudiseks ega plehku ei paneks.

Mida jälgida?

Küll aga on sedamoodi söömise ajal kindlasti oluline jälgida, kuidas beebi tükikestega toime tuleb. Kui Maailma Terviseorganisatsioon soovitab näputoiduga alustada 6-8-kuuselt, on ilmselt siinkohal parimaks nõuandjaks siiski lapsevanema enda sisetunne ja kogemus. Kui näed, et lapsele näppude vahelt söömine veel rõõmu ei paku ja toidutükid kipuvad kurku minema, pea veidi vahet ja proovi mõne aja pärast uuesti.

Kui laps kipub toiduga aga söömise asemel hoopis mängima, siis takistada ega pahandada sellepärast ei tasu. Sedamoodi need sõbrasuhted toiduga ju tekivadki!

 

Loe teisi postitusi Kärdi kogemusblogist:

Uute maitsete eluaasta

Ühine hommikusöök – tähtis rutiin ka kõige väiksematele!

Keha pärast sünnitust

 

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis ning saa inspiratsiooni, kuidas enda ja pere tervise eest hoolt kanda!

Kart Jalajas kogemusblogi

Registreeru toitumisnõustamisele