beebi toitumine
Ühine hommikusöök – tähtis rutiin ka kõige väiksematele!

Sööma, sööma! Laud on lapse töömaa.

Pudrumägi kuhu? Lusikaga suhu!

Just sellise luulerea saatel istub meie pere koos 6-kuuse beebi ja 4-aastase rüblikuga hommikul söögilauda. Kui neljane sööb isukalt ja nõuab tihtipeale ka teist portsu, siis väike tegelane alles kogeb uusi maitseid ja märksa teistsugust söömisrutiini, millega ta seni on harjunud.

Väikesed ühised hetked loovad positiivse õhkkonna

Tihtipeale on elu kiire ja muudkui tormame ühest kohast teise ja teisest kohast kolmandasse. Selline väike hetk hommikul terve perega koos pudrukausi taga, on kiirele tempole suurepäraseks vastukaaluks. Kui suurema osa päevast on beebi kodus ainult emmega, siis alustades päeva üheskoos hommikusööki nautides, saavad nii tema kui pere teised liikmed päevale mõnusa alguse. Ennekõike just seetõttu, et kõik koos laua taga olles, kogevad lapsed nii emme kui issi olemasolu, turvalist keskkonda ja teadmist, et koosolemine on mõnus ja meile kõigile oluline. Beebi saab söömisest maast madalast positiivsed kogemused ning näeb ja tajub, et söömine on tore ja vahva tegevus.

Teada ju tõsiasi, et  harjumused kinnistuvad meisse kõige paremini just lapseeas. Seesugune rutiin ja igapäevane positiivne söömiskogemus loob lastele suurepärase eelduse tervislikuks tulevikuks!

 

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis ning saa inspiratsiooni, kuidas enda ja pere tervise eest hoolt kanda!

Loe teisi postitusi Kärdi kogemusblogist: “Uute maitsete eluaasta”

 

Kart Jalajas kogemusblogi

Registreeru toitumisnõustamisele